Užsiregistruok naujienlaiškį
Vardas:
El. paštas:
 
Kurortas.lt
patikimas Jūsų atostogų gidas
LTENDERU
Registruotis Prisijungti
 
 
Druskininkai
 
 
 
Pramogos
 
 
 
Renginių kalendorius
 
Pr A T K P Š S
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 
 
 
 

Senosios Druskininkų miesto kapinės (Senamiesčio įžymybės)

Senosios Druskininkų miesto kapines turi unikalią XIX a. aurą. Surasti jas nesunku, nes jos čia pat – už ežero „Druskonis“.

Senosiose kurorto kapinėse vienoje pusėje buvo laidojami katalikai, kitoje miestelio stačiatikiai.

Centrinėje dalyje galima surasti ir vietinių protestantų tikėjimą išpažinusių miestelėnų kapų. Katalikų pusėje jau nebeveikianti vietinių turtuolių Kiersnovskių statyta neogotikinio stiliaus koplytėlė.

Senūjų kapų antkapiniai paminklai stebina savo didingumu ir originaliais, graudžiais įrašais. Vienas skelbia : „Brangiai auklei Mavrai Bekiševai, gimusiai Siberijoje, mirusiai 1908 m.“ Kitame: „Mano mažasis angele, ilsėkis ramybėje. Iki džiaugsmingo susitikimo“.

Kurorto turtuoliai, tiek katalikai, tiek stačiatikiai buvo įsirengę didesnius šeimų ir net giminių kapus.

Stačiatikių pusėje turtuolių Erbštein Džulianių šeimos kriptą, katalikų pusėje: O‘Brien De Lacy, De‘ Nizo, Kiersnovskių, Grudzinskių ir kitų. Šalia Kiersnovskių koplyčios seniausieji išlikę. Beveik neįskaitomas įrašas ant 1864 metais palaidoto Ksavero Volfgango kapo. Tai žymiojo „Druskininkų šaltinių undinės“ redaktoriaus, istoriko Teodoro Narbuto bičiulio ir bendradarbio kapas.

Kurorto populiarintojo daktaro Jono Pileckio kapas šiek tiek paėjus, čia pat ir M.K.Čiurlionio tėvų: Konstantino ir Adelės Čiurlionių kapai.

Pažymėtina, kad pirmasis miestelio gyventojas čia buvo palaidotas 1858 metais. Tai buvo iš Lenkijos karalystės kilęs, Druskininkų bažnyčios elgeta.

Šiuo metu kapinės jau neveikiančios.

Pagal ir plačiau : Valerijus Voroninas. Pirmasis senosiose Druskininkų kapinėse palaidotas miestelėnas buvo kurorto koplyčios elgeta. Druskininkų naujienos. 2002 kovo 17., Nr.9(59). Valerijus Voroninas. Šnekama, kad senosiose Druskininkų kapinėse palaidoti New York‘o mero Rudolfo Džiulijanio protėviai. Druskininkų naujienos. 2002 kovo 8-14., Nr.10(60). Senosios Druskininkų miesto kapinės yra paveldo objektas.
Lankytojų atsiliepimai
Atsiliepimų nėra
Rašyti atsiliepimą
 
 
 
 
 
Senamiesčio įžymybės
Vila "Linksma"
Senamiesčio įžymybės
Druskininkų žydų bendruomenės kapai
Slidinėjimas, ledo arenos ir kt.
Pasivažinėjimas rogėmis