Užsiregistruok naujienlaiškį
Vardas:
El. paštas:
 
Kurortas.lt
patikimas Jūsų atostogų gidas
LTENDERU
Registruotis Prisijungti
 
 
 
Birštonas
 
 
 
 
 
 
Apie kurortą
Sanatorijos poilsiautojus vilioja nuolaidomis
Prasidėjęs sunkmetis sanatorijų vadovus privertė sukti galvas, kaip prisivilioti daugiau lankytojų. Vienos siūlo poilsį išsimokėtinai, kitos - skelbia akcijų ir nuolaidų maratoną.

Purvo vonios, masažai, ramybė - idealios atostogos. Tuo labiau, kad po savaitės kurorte namo grįžti ne tik pailsėjęs ir sustiprėjęs, bet dar ir pagražėjęs.

Keturių asmenų šeimai, norinčiai savaitę pailsėti sanatorijoje, kelialapis kainuotų nuo 2500 iki 3000 litų. Vienos dienos kelialapio kaina svyruoja nuo 119 iki 190 Lt, į kurią įskaičiuotas maitinimas, nakvynė ir vidutiniškai 3 procedūros.

Pasak įstaigų vadovų, kelialapio kaina priklauso nuo to, kokiuose apartamentuose žmonės nori būti apgyvendinti bei kokio amžiaus vaikai. Jaunesniems nei 9 metų taikoma 50 proc. nuolaida, o už vyresnius tenka mokėti 70 proc. kelialapio kainos. Tačiau tėvai gali rinktis mokėti tik už atžalų nakvynę ir maitinimą, nes daugelis procedūrų jiems nedaromos, o visas kitas pramogas rinktis atskirai.

Nors, įstaigų vadovų teigimu, šiemet poilsiautojų srautai sumažėjo, ne visose būtų galima apsistoti iš anksto neužsirezervavus vietų. “Šiemet antplūdžio nėra, tačiau rasti vietą šeimai būtų sunku. Galbūt galėtume priimti atskiroms dienoms, bet retas kuris norėtų taip poilsiauti. Todėl geriau iš anksto užsirašyti”, - teigė Birštono sanatorijos “Tulpė” direktorė Liucija Patinskienė. Panašiai situaciją apibūdino ir “Palangos Linas” direktorius Algirdas Jonaitis: “Šiuo metu laisvų vietų neturime, tačiau artėja rudenėlis, tuomet visi norintys ras vietos”.

O sanatorijose “Eglė” ir “Versmė”, įstaigų vadovų teigimu, vietos atsirastų bet kada: tiek žiemą, tiek vasarą.

Kaina mažesnė, paslaugų daugiau

Prasidėjęs sunkmetis įstaigų vadovus verčia sukti galvas, kaip privilioti daugiau lankytojų.

“Iki mėnesio pabaigos galioja akcija - vienos dienos kelialapis žmogui kainuoja 119 Lt”, - teigė sanatorijos “Versmė” direktoriaus pavaduotojas Dalius Skindaras. Be to, už suteiktas paslaugas galima atsiskaityti išsimokėtinai, per 3 arba 12 mėnesių. Tokia paslauga sugalvota, nes žmonės skųsdavosi, jog norėtų kelialapio dviem savaitėms, o išeina vos viena.

Druskininkuose sanatorijoje “Eglė” iki rugpjūčio pabaigos teniso ar krepšinio aikštynai nemokami, reikia susimokėti tik už inventorių. O “Dainava” nakvynę su pusryčiais ir viena procedūra siūlo už 57 Lt, nors paprastai į tokią sumą buvo įskaičiuojama tik nakvynė ir pusryčiai.

“Palangos Linas”, norintiems pailsėti nuo savaitės darbų, siūlo specialius savaitgalio paketus - praleisti tris dienas už dviejų kainą. O “Tulpėje” poilsiaujantiems daugiau nei penkias dienas taikomos nuolaidos kelialapiams.

Populiariausios procedūros

Anot L.Patinskienės, populiariausios mineralinio vandens procedūros, po kurių siūlomos šokolado arba vyno kaukės. “Pavasarį pastebėjome, kad sumažėjo gydomųjų paslaugų pirkimas, todėl įtraukėme ir grožio procedūrų. Kad žmogus išeitų pasistiprinęs sveikatą, pailsėjęs ir pagražėjęs. Tačiau tokioms kompleksinėms procedūroms reikia registruotis bent jau prieš tris dienas. Jos trunka nuo valandos iki dviejų, o rinktis galima iš penkiolikos”, - pasakojo “Tulpės” direktorė.

“Palangos Linas” direktoriaus teigimu, populiariausios paslaugos - sausas arba vandens masažas, o moterų mėgiamiausia procedūra - “Limfomatas”.

“Į dienos kelialapį įskaičiuotos trys procedūros, kurių, mano nuomone, visiškai pakanka. Tačiau kiekvienas gali nusipirkti ir papildomų. Pati brangiausia - viso kūno masažas, kainuojanti 100 Lt, bet tokį masažą apturėjus vargu ar norėsis antros”, - teigė A.Jonaitis.

Sanatorijoje “Versmė” vienos populiariausių yra natūralaus gydomojo purvo procedūros, mineralinio vandens vonios ar baseinas, taip pat įvairūs masažai.

“Atvykusiems poilsiautojams per dieną siūlome tris procedūras, kurias paskiria vietoje dirbantis gydytojas. Pasitaiko tokių atvejų, kai žmonės nori “mandresnių” purvo vonių, tačiau jų sveikata jiems to neleidžia. Todėl prieš renkantis procedūras juos apžiūri mūsų gydytojai, kad vietoje naudos nesigautų atvirkštinis variantas”, - pasakojo direktoriaus pavaduotojas Dalius Skindaras.

Aut.: Evelina Machova
"Lietuvos sveikata"